Fra i dag, 6. februar 2023 er Trondheim kommunes koronatelefon stengt. Kommunen svarer fortsatt på koronarelaterte spørsmål, men nå er det avdelig for Vaksinasjon- og smittevernkontoret som har ansvaret for det.
Korona sprer seg fortsatt, og tar fortsatt mange liv, men nå gjelder det ingen spesielle tiltak lengre. Koronatelefonen ble opprettet Enkelte dager var pågangen på koronatelefonen så stor, at linjene kollapset. Folk flest ringte for å teste seg, men det var også en del som ringte for å få råd om smittesituasjonen.
Det første smittetilfelle ble oppdaget i Tromsø 26. februar i 2020. I ettertid har testing av eldre prøver vist at sykdommen kom til Norge allerede i desember 2019. Det vite seg å være antistoffer mot covid 19 hos gravide i Ahus sitt nedslagsfelt.